چطور برای سفر به باکو در 5 روز برنامه ریزی کنیم؟

برنامه سفر به باکو در 5 روز

اگر می خواهید به یکی از کشورهای همسایه سفر کنید، ما به شما سفر به باکو در 5 روز را پیشنهاد می دهیم. در بین راهنماهای سفر به باکو که در سایت های مختلف می بینید، هیچ یک برنامه سفر به باکو در 5 روز را ارائه نداده اند. اگر به منطقه شمال غربی کشورمان نگاه کنید، با کشور جمهوری آذربایجان روبرو می شوید. پایتخت باکو به دلیل نزدیک بودن به دریای خزر و همچنین هم مرز بودن با کشورمان ایران، همواره مقصدی عالی برای سفر به خارج از کشور است. افراد ایرانی بسیاری را در این شهر خواهید دید و همچنین آشنایی زبان مردم باکو با زبان فارسی و همچنین ترکی می تواند یکی دیگر از مزیت ها و راحتی سفر به باکو باشد. در ادامه با ما در مجله چارترز برنامه سفر به باکو برای 5 روز را خواهید خواند:

برنامه سفر به باکو در 5 روز

 
ارزان ترین شهرها برای سفرهای خارجی-باکو

روز اول – ورود به باکو و تماشای گذرا از محله های شهر

مطالب مرتبط:
9 دلیل برای سفر به باکو، پایتخت مدرن آذربایجان!
قلعه دختر نماد تاریخی و باشکوه در باکو
مهمترین نمایشگاه های باکو در سال 2018

سفر خود را می توانید با خرید بلیط هواپیمای باکو و از ایرلاین هایی مانندایران ایر و بوتا خریداری کنید. این پروازها در روزهای دوشنبه و پنج شنبه با پرواز ایران ایر و در روزهای یکشنبه و سه شنبه با بوتا انجام می شود. هر روزی را که انتخاب کنید، پس از پروازی حدود یک ساعت و 25 دقیقه وارد فرودگاه حیدر علی اف (Heydar Aliyev International Airport) باکو شده و سفرتان به این شهر دیدنی را شروع کرده اید. به جز هواپیما به صورت زمینی و با عبور از مرز نیز می توانید خود را به باکو رسانده و هرچند زمان سفرتان طولانی تر می شود اما می توانید از جاذبه های بین راه نیز دیدن کنید. از فرودگاه حیدر علی اف می توانید سوار اتوبوس های فرودگاه شده و در ایستگاه 28 می 28 May پیاده شوید. این اتوبوس های تندرو هر نیم ساعت از ایستگاه فرودگاه به سمت شهر حرکت می کنند. همچنین اگر تعداد شما کمتر از 5 نفر بود می توانید تاکسی های مشکی فرودگاه را گرفته و مستقیم به سمت هتل حرکت کنید. یادتان باشد قبل از گرفتن تاکسی با راننده بر سر قیمت حتما صحبت کنید و به توافق برسید.

شهر باکو

بسته به اینکه در برنامه سفر به باکو در 5 روز چه زمانی وارد شهر شوید، می توانید بین سفارش غذا و یا دیدن جاذبه های باکو یکی را انتخاب کنید. با این وجود، ما به شما پیشنهاد می دهیم که پس از گذاشتن وسایلتان در هتل ابتدا به دیدن جاذبه های اطراف بروید و در همان حین در رستوران های اطرافتان، غذایی سفارش دهید. به دلیل مسافت کم پروازی تا باکو، خسته نخواهید بود و بهتر است که روز اول خود را در سفر به باکو از دست ندهید. به دیدن شهر ایچری شهر Icheri Sheher که شهری قدیمی مربوط به قرن 16 میلادی است بروید و از برج میدان Maiden Tower، کاخ شیروان شاه Shirvanshahs و قلعه آن دیدن کنید. در میان دیوارها و برج های قلعه قدم بزنید. اگر گرسنه هستید در اطراف این جاذبه ها رستوران های فراوانی با غذاهای سنتی باکو پیدا خواهید کرد. همچنین اگر مایل بودید رستوران هایی با غذاهای بین المللی نیز درمیدان فانتین (میدان فواره ها) پیدا خواهید نمود تا با سلیقه شما جور در بیاید.

بعد از صرف ناهار و دیدن جاذبه های گفته شده، به دیدن خیابان معروف باکو که تفرجگاهی زیباست بروید. به سمت کوچه مارتیرز Martyrs Alley و شعله های ابدی Eternal Flame در شهر تاکسی بگیرید. همچنین می توانید کروز دریای خزر را سوار شده و نمایی از چراغ های شهر و ساختمان های زیبایش در بعد از ظهر دل انگیز باکو داشته باشید.

پس از آن به خیابان نظامی رفته و همزمان با خرید سوغاتی از دیدن بناهای قرن 19 امی این شهر در سفر به باکو در 5 روز لذت ببرید. از برج های شعله در روز و هم در شب عکاسی کنید. در نهایت اگر وقتی داشتید در مرکز توریستی حیدر علی اف قدم بزنید.

بریم باکو یا ایروانش

روز دوم – بازدید از آتشگاه و کوه های برنینگ | Burning Mountain

کلمه آذر به معنای آتش است و آذربایجان کشوری است که پیشینه ای تاریخی و قوی مربوط به آتش و اولین زرتشتیان در دنیا دارد. کوه های برنینگ burning mountain در یانار داگ Yanar Dag و برج های فلیم Flame Towers مدرن نشانه هایی از این موضوع هستند. روز دوم از سفر به باکو در 5 روز خود را به کشف تاریخچه آتش در این کشور بپردازید. می توانید تور این کوه ها را خریداری کرده و به دیدن آن ها بروید یا به تنهایی برای رفتن به آن برنامه ریزی کنید. برای کوه های برنینگ مترو یا اتوبوس وجود دارد که شما را با هزینه بلیطی کمتر از 3 دلار به این جاذبه باکو می رسانند.

روز دوم صبح زود بیدار شده و به آتشگاه و یانار داگ در کوه های برنینگ بروید. تاریخ آتشگاه به هزاران سال پیش باز می گردد اما بنایی که هم اکنون در این محل می بینید، در حدود 500 سال پیش ساخته شده است. اتوبوس شماره 184 را از ایستگاه مترو کروگلو Koroglu Metro Station سوار شده و برای برگشت نیز از آتشگاه به همین ایستگاه برگردید. برای برگشت به مرکز شهر باکو اتوبوس شماره 217 را سوار شوید.

در این کوه شکافی 10 متری که سرتاسر کوه کشیده شده است، همیشه چه در برف و بوران و چه در باران روشن بوده و می سوزد. گازهای احتراقی که از اعماق زمین به سطح می رسند، در اینجا شعله ور می شوند. به همین خاطر و به دلیل زیبایی مناظر اطراف روستای یانار داگ می توان گفت که وارد فضایی سورئال و الهام بخش شده اید.

برنامه سفر به باکو در 5 روز

روز سوم – بازدید از گل فشان های آتشفشانی و حکاکی های گوبوستان | Gobustan’s Petroglyphs

سفر به باکو در 5 روز خود را با رفتن به دیدن جاذبه های طبیعی نزدیک به شهر باکو جذاب تر کنید. به دیدن پارک ملی گابوستان (قوبوستان) وگل فشان های دیدنی اش بروید. این سایت تاریخی ثبت شده در یونسکو در 60 کیلومتری جنوب غربی باکو قرار گرفته و دارای بیش از 6000 هزار حکاکی روی سنگ است که بعضی از آن ها قدمتی به تاریخ 40 هزار سال پیش دارند. یکی از معروف ترین آرم ها و لوگوهای دنیا که برای اتحاد بین مردمان استفاده می شود از این حکاکی ها برداشت شده است. در اینجا می توانید از صخره معروف گاوال داش Gaval Dash دیدن کنید. صخره ای که اگر بر روی آن بزنید صدایی همانند دایره زنگی می دهد. به این سنگ ها، سنگ های موسیقی نیز گفته می شود. چرا که درون این سنگ های آتشفشانی به دلایل طبیعی تو خالی بوده و انسان های باستانی به دور آن ها جمع شده و مراسمات مذهبی خود را با نواختن آن ها اجرا می کردند.

سفر به باکو در 5 روز
 

اگر برای دور کردن خود از مشکلات عبور و مرور و کرایه ها به تورهای این منطقه رو بیاورید، باید توری با هزینه 70 دلار خریداری کرده که به مدت 6 ساعت شما را به این منطقه آورده و با یک راهنمای انگلیسی زبان مکان را به شما نشان می دهند و از تاریخچه آن می گویند. اگر می خواهید که با اتوبوس بروید، در باکو باید ابتدا به خود را به ایستگاه 20 سی ساها (20-Ci Saha) برسانید. سپس از آنجا اتوبوس شماره 195 را به سمتآلات Alat سوار شده و در ایستگاه گوبوستان از اتوبوس پیاده شوید. اگر نگران مسیرها هستید، اسامی آذری مکانی که می خواهید در آنجا پیاده شوید را پیدا کرده، بر روی کاغذی بنویسید و به راننده نشان دهید تا شما را در آنجا پیاده کند. از مکانی که اتوبوس شما را پیاده می کند تا محل بازدید باید 3 کیلومتر تاکسی بگیرید یا پیاده روی کنید. یادتان باشد مردم محلی انگلیسی صحبت نمی کنند. پس کسانی که ترکی آذری می دانند، بهتر می توانند با مردم ارتباط برقرار کنند. در پارک ملی برای دیدن گل فشان ها باید تاکسی سوار بگیرید.

برنامه سفر به باکو در 5 روز-حکاکی ها

روز چهارم – رفتن به گنجه | Ganja

گنجه از شهرهای آذربایجان با قدمتی مربوط به قرن 6 میلادی بوده و محل تولد شاعر معروف فارسی در قرن 12 ام، یعنی نظامی گنجوی است. اگر به دنبال دیدن آذربایجان قدیم با حال و هوایی قبل از کشف طلای سیاه (نفت) دارید، این شهر مناسب شماست. در سفر به گنجه حدود 4 ساعت و نیم راه خواهید داشت. سفر به باکو در 5 روز زمانی که به شهر گنجه رسیدید، به میدان مرکزی نزدیک خیابان آتاتورک Ataturk Avenue بروید و ناهار سفارش دهید. سپس به هتل رفته و اتاقی برای استراحت شب خود کنید. کل امروز را به دیدن جاذبه های شهر مانند باتل هاوسBottle House، یادبود نظامی گنجوی، مسجد تاریخی شاه عباس و موزه مردم شناسی و تاریخ در اطرافتان بروید. برای دیدن تمام این جاذبه ها 4 ساعت زمان کافیست. در نهایت شب را در این شهر گذرانده و فردا صبح زود به سمت باکو برگردید.

برنامه سفر به باکو در 5 روز-شهر گنجا

روز پنجم – بازگشت به باکو و خروج از کشور آذربایجان

اگر با ماشین برنامه سفر به باکو در 5 روز را چیده اید که از همان شهر گنجه خود را به مرز ایران آذربایجان رسانده و سفر خود را به پایان برسانید. اگر غیر از این است. به باکو برگشته و به فرودگاه حیدر علی اف بروید. در نهایت خرید بلیط هواپیمای بازگشت خود به ایران خریداری کرده و با خاطری خوش برنامه سفر خود را به پایان برسانید.

منبع: theculturetrip.com


خرید بلیط هواپیما

بدلیل گذشت 15 دقیقه از زمان آخرین بروز رسانی باید جستجوی خود را تکرار نمایید.


جستجوی جدید
×

راهنمای نصب اپلیکیشن iOS

English العربی

1. در مرورگر سافاری در نوار پایین همین صفحه این دکمه را فشار دهید :

2.در منو باز شده ردیف پایین را به سمت چپ بکشید (در iOS13 به سمت بالا بکشید) و این دکمه را فشار دهید :

3. در بالای صفحه این دکمه را فشار دهید :

4. پس از بستن مرورگر، آیکون اپلیکیشن به گوشی شما اضافه شده و آماده استفاده میباشد.

1.في أسفل متصفح Safari ، انقر فوق :

2.في القائمة المنبثقة ، اسحب الصف السفلي إلى اليسار (iOS13 اسحب إلى أعلى) واضغط على هذا الزر:

3. في الجزء العلوي من الشاشة ، اضغط على هذا الزر:

4. بعد إغلاق المتصفح ، أيقونة التطبيق على الهاتف لقد أضفت وجاهزة للاستخدام.

1. In the toolbar on the bottom of the Safari browser, click on :

2. Select the :

3. In the next step, in the top right corner, click on :

4. A shortcut of the app will appear on your home screen, and the app is ready to use.